रुपन्देहीको तिलोत्तमामा एक युवतीको रहस्यमय मृत्यु भएको छ। युवतीका माइतीपक्षले ‘हत्या’ भएको आरोप लगाउँदै न्यायका लागि अपिल गरेका छन् । घटनाको छानविन हुन नसक्दा आन्दोलन चर्किएको छ।

घटना भदौ २० गते बिहान साढे ४ बजेको हो। दुई वर्षअघि विवाह गरेकी २८ वर्षीया युवती सीता भण्डारी पौडेलको मृत्यु भयो। उनले ‘आत्महत्या’ गरेको दावी प्रहरीको छ। उनका माइतीपक्ष भने यो स्वीकार्ने पक्षमा छैनन्, छोरीको ‘हत्या’ नै भएको दावी गर्छन्।

सीताको शंकास्पद मृत्युपछि आफन्तले छानविन गरी दोषीमाथि कारबाहीको माग गरेका छन्। तिलोत्तमा-८ मणिग्राममा चार नम्बरमा २ वर्षअघि विवाह  गरेकी सीताको आफ्नै घरभित्र हत्या भएको भन्दै माइतीपक्षले कारबाहीका लागि प्रहरीमा जाहेरी दिएपनि सुनुवाई नभएको भन्दै गुनासो गरेका छन्।

माइती पक्षले नाराबाजी र हारगुहार गरिरहेका छन्। आइतबार र सोमबार दिनभरजसो सडकमै आन्दोलन भयो। मणिग्राम चोकमा करिब एक सयको हाराहारीमा सुरक्षाकर्मी परिचालन भएर भीडलाई तितरवितर पारेको थियो। पीडितहरु प्रशासनले आफ्नो आवाज नसुनेको भन्दै सडकमै उत्रिएका हुन्।

हत्यापछि माइती पक्षले इलाका प्रहरी कार्यालय बुटवलमा जाहेरी दिएका थिए। तर प्रहरीले सुरुमा वास्तै गरेन। भण्डारी आफ्नै कोठामा झुण्डिएको अवस्थामा भेटिएको बताइको छ। जिल्ला प्रहरी कार्यालय रुपन्देहीले युवतीको शव पोस्टमार्टममा आत्महत्या भन्ने रिपोर्ट आएको जनाएको छ। प्रहरी नायव उपरीक्षक सत्यनारायण थापाले पीडितका तर्फबाट परेको जाहेरीका आधारमा सीताका श्रीमान र आमाजुलाई नियन्त्रणमा लिएर छानबिन भइरहेको बताए।

पीडित पक्षले भदौ २२ गते दिएको जाहेरीका आधारमा श्रीमान टिका पौडेल र आमाजु विष्णु पौडेललाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको छ। उनीहरु विरुद्ध आत्महत्या दुरुस्साहनको जाहेरी परेको छ। प्रहरीले मृतक र निजका श्रीमानको मोबाइल टेक्निकल अध्ययनका लागि डिजिटल फोरेन्सिक ल्यावमा पठाइएको जनाएको छ।

 

सीता र उनका श्रीमान।

तपाईको प्रतिक्रिया